До КВПУ завітала місія МОП

До КВПУ завітала місія МОП

Overview

  • Retailer: BestBuy, NewEgg, Walmart
  • Conclusion:

    Nibh voluptua eleifend sed ne, ex melius maiorum vix, ea case percipit sit. Quo in scripta prodesset, ex nam sonet theophrastus.

У Конфедерації вільних профспілок України відбулася зустріч керівництва КВПУ з Національним координатором МОП в Україні Сергієм Савчуком та фахівцями МОП Кенічі Хіросе і Кшиштофом Хагемайєром. У ході розмови було обговорено низку питань, зокрема тих, що стосуються соціальних стандартів.

 


 

Перший заступник голови КВПУ Анатолій Акімочкін докладно ознайомив представників місії МОП з нинішніми вітчизняними реаліями та найближчими перспективами.

 «У нас – нова Верховна Рада, віднедавна маємо і оновлений Кабінет міністрів, — розповів Анатолій Акімочкін. – Найближчим часом парламент розглядатиме запропоновану урядом програму, яка відверто нас насторожує. Адже вона передбачає заморожування пенсій, мінімальної заробітної плати (на сьогодні це 1218 грн), заробітна плата залишається на тому ж рівні, так само як і прожитковий мінімум. Прем’єр Арсеній Яценюк заявляє, що в наступному році потрібно буде затягнути паски, а поліпшення слід очікувати не раніше 2016-го. Але до нього ще треба дожити…»

 Тому саме такі кроки уряду профспілковий лідер вважає суттєвим відступом у плані соціальних гарантій. Також він не схвалює наміри об’єднати чотири фонди соціального страхування в один з подальшим підпорядкуванням фіскальним органам.

 «Кожна реформа має бути до кінця продуманою, — продовжив Анатолій Акімочкін. – А не так, як сталося з пенсійною – два роки тому запровадили. А дефіцит у Пенсійному фонді ще більше зріс. Нині на його покриття із бюджету потрібно 27 млрд грн. Тепер уряд планує зменшити соціальні виплати найнезахищенішим верствам населення, а деякі взагалі хоче скасувати. Це значно серйозніше, ніж шокова терапія. Тому з подібним ми не можемо змиритися за жодних обставин».

 Також Анатолій Акімочкін предметно і зі знанням справи розповів про численні проблеми, з якими стикаються переселенці з окупованих територій Донбасу. За його словами, 80 тисяч громадян, не знайшовши ні відповідного житла, ні роботи, змушені були повернутися до рідних домівок, хоча й там зараз працевлаштуватись вельми складно. А соціальні гарантії та пільги у так званих ДНР і ЛНР взагалі відсутні.

 «Україна зараз перебуває у вкрай складному становищі, — зазначила заступник голови КВПУ Наталія Левицька. Невпинно відбувається спад ВВП, знецінюється національна валюта, зростає заборгованість по зарплаті, яка вже сягнула більш як двох мільярдів, знижується купівельна спроможність, зубожіє населення. За прогнозами експертів, близько 35 відсотків співвітчизників опиниться за межею бідності. Ми розуміємо необхідність проведення задекларованих урядом реформ, але ще більше розуміємо, що не можна їх проводити за рахунок простих громадян».

 Також Наталія Левицьку докладно розповіла про чергові намагання прийняти Трудовий кодекс України – цього разу за редакцією чиновників із Міністерства соціальної політики. «Його проект розробляли  нишком, без найменшого залучення соціальних партнерів», — зауважила вона.

 Голова Київського міського об’єднання КВПУ Петро Тулей зосередив увагу на тому, що нині вкрай актуальним є питання про ратифікацію Конвенції МОП №102 про мінімальні рівні соціального забезпечення та Європейський кодекс соціального забезпечення. Також він звернув увагу на досить неоднозначну роль Міжнародного валютного фонду, який з одного боку надає Україні фінансову допомогу, а з іншого – вимагає від уряду прийняття жорстких рішень, які спричинюють погіршення становище простого люду.

 Представники місії МОП подякували за змістовну розмову і запевнили, що почерпнули для себе багато цікавого і нового. Водночас вони закликали українських профспілківців намагатися знаходити консенсус з іншими представниками соціального діалогу. Також вони звернули увагу на те, що аналізуючи ті чи інші реформи, слід опиратися на серйозні напрацювання фахівців, тоді буде значно легше вести аргументований діалог із владою.

About Author

Write a Comment

Only registered users can comment.