Міністр на з’їзді шахтарів презентуватиме програму по реформуванню галузі

Міністр на з’їзді шахтарів презентуватиме програму по реформуванню галузі

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин завтра візьме участь у ІІІ З’їзді шахтарів України та представить гірникам програму реформування вугільної галузі. Про це сьогодні він повідомив під час прес-брифінгу.


 

Володимир Демчишин розповів, що вже розроблені певні ідеї того, яким чином треба розвивати вітчизняну вугільну галузь. Програма реформування була презентована у Кабінеті міністрів України, а завтра міністр про неї докладно розкаже шахтарям.

«Додатково просимо  800 млн грн на модернізацію обладнання і підготовку лав, – сповістив Володимир Демчишин. – Так, це велика сума, але вона дає можливість збільшити видобуток вугілля. Ми також попросили кошти на добудову шахти № 10 «Нововолинська». Що швидше вона почне працювати і видобувати вугілля, то скоріше зможемо перерозподілити персонал з інших копалень Нововолинська й зменшити соціальну напругу».

 

Міністр прокоментував й ситуацію з погашення заборгованості з виплати заробітних плат працівникам державних вугільних підприємств. Він повідомив, що упродовж минулого тижня надійшли 300 млн грн з 400 млн грн, виділених Верховною Радою України на фінансування різниці собівартості вугілля. Гроші були направлені на погашення заборгованості з виплати зарплати.

 

Водночас під час брифінгу голова місцевої організації Незалежної профспілки гірників України м. Димитрова і Красноармійського району Олександр Абрамов повідомив, що гірники ДП «Красноармійськвугілля» отримали 30% зарплати за січень, і жодної копійки — за лютий та березень.

«Шахта ім. О. Г. Стаханова вісім днів стоїть, страйкує й шахта «Центральна», – розповів він. – Зараз ДП «Красноармійськвугілля» ще й фактично без керівництва».

 

Попри почуте, Володимир Демчишин продовжував наполягати на тому, що 95% зарплат за січень шахтарям виплачено. Він заявив, що на з’їзді зможе надати підтвердження цієї інформації.

 

About Author

Write a Comment

Only registered users can comment.