День дій за гідну працю: Змінімо правила!

День дій за гідну працю: Змінімо правила!

7 жовтня у всьому світі відзначається День дій за гідну працю.  Цього року, за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), він пройде під гаслом: «Змінімо правила!».  У цей день профспілки різних країн закликатимуть поважати права людини та профспілок й забезпечувати  гідну працю. 


 У МКП переконані,  що цьогорічний лозунг «Змінімо правила»  зверне увагу на глибоко вкорінену  проблему — несправедливість світової економічної системи та звуження демократичного простору, погіршення трудових прав у багатьох країнах,  що зафіксовано у Глобальному Індексі дотримання прав.

генеральный секретарь МКП Шаран Барроу

генеральний секретар МКП Шаран Барроу

«Правила створені проти робітників, і тому ми маємо безпрецедентний й руйнівний рівень економічної нерівності та небезпеки, а невелика кількість глобальних конгломератів, як Amazon, накопичує незліченні прибутки для меншості. У світі достатньо багатства для вирішення завдань нашого часу: створення гідної роботи для всіх, забезпечення універсального соціального захисту, боротьба зі зміною клімату тощо, які необхідно здійснити, щоб люди могли гідно жити на планеті зі стабільністю. Але правила потрібно змінити. І щоб цього досягти, ми повинні збільшувати владу робітників», — сказала генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

«З моменту започаткування Всесвітнього  дня дій за гідну працю у 2008 році десятки мільйонів людей взяли участь у заходах у більш ніж 100 країнах, щоб відзначити досягнення профспілок, віддати належне тим, хто так багато жертвував на фронтах боротьби за демократичні права та свободи, а також просувати соціальний та економічний прогрес, який вигідний всім, а не тільки   привілейованій еліті. Цього року знову профспілки та інші прогресивні рухи будуть мобілізовані  7 жовтня, щоб продемонструвати нашу рішучість відновити демократичний простір та провести капітальний ремонт правил світової економіки за допомогою організації, агітації та адвокації на шляху до кращого світу», —  заявила Шаран Барроу.

Всесвітній день дій за гідну працю 2018 рік

Categories: Новости

About Author