Названо суми соцвиплат для безробітних

Названо суми соцвиплат для безробітних

Безробітні в Україні можуть отримувати допомогу: від 610 грн для осіб без стажу роботи до 7700 грн для осіб з високою зарплатою і вислугою років. Про це заявив виконуючий обов’язки голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.


«Якщо людина втратила роботу і не має коштів для існування, вона має право на виплату. Розмір найвищої становить 7700 гривень, а для тих, хто не мав ні дня стажу роботи, — 610 гривень. Розрив досить великий», — сказав глава відомства.

Сума державної допомоги залежатиме також від розміру заробітної плати до звільнення. При цьому Валерій Ярошенко додав, що чисельність зайнятого населення України у 2018 році зросла на 185 тис. осіб — до 16,4 млн осіб, а рівень зайнятості — з 56,3% до 57,2%.

Водночас не зменшується рівень безробіття. Станом на 28 січня 2019 року на обліку Держслужби зайнятості перебувають 340 тисяч українців. Загалом за 2018 рік до Центру зайнятості звернулися близько 2 мільйонів громадян, з яких 826 тисяч були працевлаштовані.

За словами посадовця, Держслужба зайнятості за 2018 рік осучаснила форми та методи своєї роботи. «Гаряча лінія» відомства опрацювала 25 тисяч звернень. На новому інтернет-ресурсі зареєстрували електронні кабінети 93 тисячам роботодавців і 88 тисячам тим, хто шукає роботу. Також з’явилася можливість дистанційної реєстрації в електронній черзі через будь-який гаджет.

About Author