Давос -2015: Світу потрібна нова бізнес-модель

Давос -2015: Світу потрібна нова бізнес-модель

«Глобальна економічна система працює незадовільно для шестимільярдного населення», — попереджають лідери профспілкового руху на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Трудівникам та їхнім сім’ям необхідна нова бізнес-модель, здатна зупинити розпад демократії та економік. А світу потрібні інвестиції та робочі місця. Про це  говорила генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу.

Масове безробіття, недовіра установам, зростання нерівності та екстремізм —  глобальні ризики для трудящих, роботодавців і лідерів країн.

Глобальне опитування МКП, яке проводиться в 14 країнах, виявило такі факти:

—         Лише кожен другий вважає, що наступному поколінню будуть доступні гідні робочі місця;

—          78% вважають, що економічна система служить лише заможним, а не є справедливою для більшості;

—         62% світового населення хоче приборкання корпоративної влади.

«Сама природа корпоративної мотивації інвестування в рівний розподіл підривається її ж власною бізнес-моделлю. Це дві сторони однієї медалі: бізнесу необхідні трудящі, а трудящим потрібні справедливі роботодавці.  Зараз бізнес підводить свою сторону. Сьогоднішня модель ведення бізнесу несприятлива як для населення, так і для економіки, стабільності та демократії», — заявила Шаран Барроу.

«Скорочення нерівності доходів і зміна тенденції зниження частки оплати праці в структурі продуктивності та прибутків повинні стати центральними аспектами «всеосяжного зростання », — зазначив генеральний секретар Профспілкового консультативного комітету при Організації економічного розвитку і співробітництва (ОЕСР), головний економіст МКП  Джон Еванс.

Він також попередив, що прогноз на 2015 рік щодо зростання  робочих місць несприятливий. Скорочення попиту та дефляція в Європі ставить існування багатьох робочих місць під загрозу.

З 1980-х років збільшення реальної зарплати не відповідало темпам  зростання продуктивності. І тепер ми бачимо результат цього:  за даними ООН, глобальна частка оплати праці впала з 62% до 54%.

«Підвищення заробітної плати і скорочення нерівності разом з державними інвестиціями  – основні елементи плану відновлення, – вважає Джон Еванс. –  Лідери уряду і бізнесу мають на руках всі інструменти для відчутної зміни життя трудящих. 33 мільйони робочих місць може бути створено тільки в країнах «великої двадцятки» при скоординованому зростанні та інвестиціях в інфраструктуру. Мінімальна заробітна плата, на яку можна жити, зміцнення колективних переговорів, обмеження зайвих виплат топ-менеджерам, дотримання стандартів МОП в ланцюжках поставок – це заходи, які повинні реалізувати лідери».

Джон Еванс також додав, що економічне моделювання показує, що при збільшенні державних інвестицій та збільшенні частки оплати праці у ВВП на 1-5%, економічне зростання країн «великої двадцятки» може досягти 5,84%.

На Форумі у Давосі лідери профспілкового руху запропонували план   збільшення інвестицій та робочих місць, оплати праці та соціального захисту. Він передбачає:

— Перехід до політики інвестування у створення якісних робочих місць;

— Забезпечення мінімальної  заробітної плати, на яку можна прожити, ведення колективних переговорів, прогресивне оподаткування та соціальний захист;

— Приборкання корпоративної влади і викорінення рабства;

— Справедливе рішення проблеми зміни клімату та перехідний період для трудящих та їхніх громад;

— Економічне управління, яке вимагає планів щодо скорочення боргу для країн, де заходи жорсткої економії руйнують економіку.источник http://kvpu.org.ua/

 

About Author

Write a Comment

Only registered users can comment.